Порівняння і ціни на сонячні колектори вакуумного і плоского типу.

Виділивши фінанси на купівлю сонячного колектору, можна отримати екологічно чисте тепло, замість того, щоб витрачатись на електрику. Як вже відомо, перед споживачами постає питання, який колектор кращий – вакуумний чи плоский, а найголовніше, на який піде менше затрат?

Щоб краще розбиратися в плюсах і мінусах властивостей плоских і вакуумних колекторів, потрібно володіти деякими знаннями.

Великий вибір плоский і вакуумних сонячних колекторів по акційних цінах, купляйте тут

Багато аналітиків сходились в тому, що плоскі сонячні колектори завдяки своїй конструкції міцніші за вакуумні. Але, як показує практика, навіть плоскі сонячні колектори, вигтовлені зарубіжними фірмами також можуть пошкодитись. У випадках, коли є сильна негода, град, ураган або навіть падіння літальних апаратів, сонячні колектори завжди можуть отримати пошкодження.

На практиці буде видно, що вакуумні колектори задіювати набагато зручніше, завдяки тому, що конструкція колектора складається з великої кількості скляних трубок. Коли з колектором щось трапиться, то, зазавичай, такі пошкодження будуть завдані одній або декільком трубам. Якщо таке трапиться, пошкоджені елементи можна буде замінити, в той час, як робочі трубки продовжать функціонувати. А от коли пошкоджено плоский колектор, то його функціональність буде повністю під загрозою, а ремонт обійдеться значно дорожче, ніж заміна елементів вакуумного колектора.

Частина сонячного випромінювання, яке потрапляє на колектор, відбивається і поглинається на склі, а також відбивається на поглиначі. За співвідношенням надходить на колектор сонячного випромінювання і потужності випромінювання, перетворюється на поглиначі в тепло, визначають оптичний ККД. Для плоских колекторів в залежності від типу і виробника, оптичних ККД знаходиться в діапазоні 75-85%. Для вакуумний колекторів цей показник становить 80-83%. Тобто за значеннями оптичного ККД два типи колекторів приблизно рівні.

Коли за вікном холодно, сонячним колекторам необхідна більша частина часу, щоб запустит систему нагріву, на відміну від теплої пори року.

Зовнішні елементи системи сонячних колекторів стикаються з низькою температурою і втрачають деяку кількість тепла. Плоскі колектори взимку мають низьки показники функціональності, за рахунок втрати ефективності. А от вакуумні колектори за рахунок хорошої теплоізоляції, продовжують функцірнувати також як і в теплу пору року.

Вартість сонячних колекторів залежить в першу чергу від виробника. Наприклад, плоскі колектори, які виготовлені європейськими компаніями, будуть значно дорожче вакуумних сонячних колекторів, які зроблені у Китаї. З іншого боку, російські або китайські плоскі колектори можуть бути в рази дешевше вакуумних колекторів. Не секрет, що вартість вакуумних колекторів набагато перевищує номінальну вартість плоских. Для порівняння, — ціна плоского колектора (не китайський) з ККД близько 75-80% коливається від 700 до 950 євро; — ціна плоского колектора з ККД близько 81-85% — 950 — 1350 євро; — ціна вакуумного колектора 2 м2 (в залежності від виробника) — 1700 — 2650 євро.

На закінчення можна додати, що обидва типи колекторів підходять для вироблення тепла для систем водопостачання та опалення в кліматі центральної Європи

If you enjoyed this post, make sure you
Subscribe to my RSS feed!

Leave a Reply