Розрахунок і проектування вентиляції

Як правило, людина в приміщенні проводить близько 70% свого часу. Тому, щоб повітря, яким він дихає, був чистим і свіжим, без вмісту частинок пилу і інших шкідливих речовин.

Зважаючи на це проектування вентиляції, установка і правильна експлуатація систем є одним з найважливіших компонентів для створення сприятливого мікроклімату в закритому приміщенні, які сприяють збереженню здоров’я і працездатності людини.

Тепер розберемося що таке вентиляція і для чого вона потрібна.

Вентиляція являє собою регульований повітрообмін у житлових, промислових і громадських будівлях, що сприяє підтримці оптимального мікроклімату для комфортного перебування людей у приміщенні, а також сукупність технічних засобів, що забезпечують такий повітрообмін.

Давайте розберемося, що відбувається з людьми в приміщеннях в холодний період часу. Більшість людей, як правило, не схильна відкривати вікна в зимовий час, оскільки так тепліше і відсутня протяг. Це особливо актуально, коли в приміщенні є маленькі діти. В даний час люди вже не можуть обійтися без побутової техніки, фарб, лаків і т. д. З усіх цих поверхонь виділяються шкідливі речовини. Також у приміщеннях присутні частинки пилу, бактерій, шерсть домашніх тварин. Крім того, людина переробляє кисень і виділяє вуглекислий газ.

Навіть при невеликому зменшенні кількості кисню з’являється відчуття задухи, внаслідок чого може з’явитися головний біль, запаморочення і відсутність працездатності. Для того, щоб у приміщенні був здоровий мікроклімат, необхідно оновлення повітря мінімум 1 раз протягом години. В такому випадку вікно повинно бути постійно бути відкритим. Влітку це можливо, за умови, що приміщення розташоване в спокійному і не шумному районі. В холодний період не можливо постійно тримати вікно відкритим, так, і цього не достатньо для створення сприятливого мікроклімату. Тому впоратися з цією проблемою допоможе правильно організована система вентиляції. Для того, щоб система працювала максимально ефективно, необхідно правильно провести розрахунок та розробити проект.

Які бувають види вентиляційних систем?

Вентсистеми бувають таких типів:

 • Припливні;
 • Припливно-витяжні;
 • Витяжні.

Отже, які фактори враховуються при розрахунку?

Розрахунок.

Весь процес розрахунку систем вентиляції складається з декількох етапів, і виконання кожного з них вимагає знання особливостей роботи та вміння враховувати всі нюанси. Для розрахунку повітрообміну необхідно зібрати найбільш повну інформацію по об’єкту:

 • місце розташування (регіон, рівень забруднення місцевості, орієнтація по сторонах світу);
 • призначення об’єкта (промисловий комплекс, житловий будинок, квартира, офіс);
 • використані при будівництві матеріали;
 • розташування і вид теплоносіїв;
 • кількість що знаходяться в приміщенні людей;
 • кількість техніки і т. п.

Це далеко не повний перелік відомостей, так як в кожному окремому випадку доводиться звертати увагу на індивідуальні особливості.

Тепер розглянемо основні етапи проектування.

Етапи проектування.

Розробка проекту систем вентиляції відбувається в кілька етапів:

• Складання план-схеми проекту.

На даному етапі розраховуються параметри необхідних матеріалів, фільтрів, обладнання і т. д.

 • Підготовка креслень,
 • На такому етапі здійснюється попередній розрахунок параметрів, а також опрацьовуються питання інженерії для вибору найкращого варіанту.
 • Остаточний розрахунок,
 • На даному етапі здійснюється технологічне обгрунтування використання у вентиляційних системах силових елементів потужності, витяжки і притоку, а також вибору і установки повітроводів та іншого обладнання.
 • Робота з документацією.

На цьому етапі проводиться розробка повного пакету документів: ескізи, схеми, погодження та подальшого введення об’єкта в експлуатацію.

Тестовий запуск.

На цьому етапі проводиться налагодження устаткування і перевірка працездатності всіх систем та їх відповідності експлуатаційним характеристикам.

Підбір обладнання.

При виборі вентиляційного обладнання для систем необхідно розрахувати такі параметри:

 • Продуктивність по повітрю;
 • Робочий тиск, що створюється вентилятором;
 • Потужність калорифера;
 • Швидкість потоку повітря і площа перерізу повітроводів;
 • Допустимий рівень шуму.

Тепер підіб’ємо підсумок. Правильно і грамотно організована система вентиляції є запорукою високої працездатності, відмінного самопочуття і міцного здоров’я людей, що знаходяться в приміщенні. Визначитися у всьому різноманітті існуючих вентсистем і підібрати найбільш підходящу для Вас систему, Вам допоможуть фахівці нашої компанії, які володіють великим рівнем знань і досвіду.

У нашій проектно-монтажної компанії Ви маєте можливість замовити проектні роботи систем вентиляції, а також купити вентиляційне обладнання за найвигіднішими цінами. Наша команда – це фахівці з високим рівнем знань і досвіду, які спроектують систему будь-якого рівня складності, а також нададуть допомогу при виборі оптимального обладнання не виходячи за межі затвердженого бюджету.

Компанiя «ВЕНТ ЗАВОДИ«, тел. +78122008759, +38(044)221-25-52, +38(056)785-75-27

If you enjoyed this post, make sure you
Subscribe to my RSS feed!

Leave a Reply