Продаж квартири, що належить дітям. Вимоги, складнощі, документи та досвід української родини.

Розказуємо про реальний випадок, який стався в м. Києві. Висвічуємо інформацію, щодо потрібних документів, та етапів їх оформлення. Консультував нотаріус В. Чуловський в нотаріальній конторі в центрі Києва, який має багатогранний досвід роботи з оформлення подібних дій з нерухомим майном.

Ситуація, яка сталася в київській сім’ї

Родина Андрія та Оксани проживає в однокімнатній квартирі на 43км². Вони хочуть придбати більше житло. Але квартира за дарчою належить дітям — Данилові (16 років) та Сергію (3 роки). Тому у батьків виникло питання, щодо того, чи можуть вони розпоряджатися дитячою власністю. Та що їм потрібно робити, аби мати можливість оновити житло, користуючись грошима, які вони отримують від продажу тієї квартири, в якій проживають зараз. Батьки вже давно слідкували за професійною діяльністю нотаріуса Володимира Чоловського, читаючи його блог у Фейсбуці. Здобутим досвідом сім’я ділиться з іншими читачами.

Захист прав дитини на житло державою

Згідно з чинним законодавством, права дітей на житло захищає держава. Тому, перш ніж почати процес, потрібно зрозуміти, які дії можна вчиняти, а які ні. Діти, які ще не досягли повноліття, можуть бути:

 • малолітніми — до 14 років;
 • неповнолітніми — 14-18 років.

Поки діти не досягли 18 років можна вчиняти дії з їх власністю, які:

 • можливі без додаткових обмежень та дозволів; 
 • вчиняються після отримання дозволу від Органів опіки та піклування та з завіренням угоди нотаріусом;
 • неможливі ні за яких умов. 

Дозвіл від Органів опіки потребують для укладення всіх угод з нотаріальним завіренням та подальшою державною реєстрацією. До дій, які батьки не можуть вчиняти, навіть при згоді дитини, відносять дарування житла, яке належить дитині, іншій людині. Отримавши дозвіл з органу опіки, за кожною дитиною зберігаються однакові (рівні) права на житло. Підготувати необхідні документи та договір купівлі-продажу, нотаріус Чуловський, допомагає швидко та головне,- з урахуванням всіх діючих норм.  

Інструкція, щодо продажу житла, яке належить дітям

Звертаючись до органу опіки та піклування, ми з Оксаною вказали актуальну інформацію, щодо: 

 • нового житла яке віднайшли; 
 • нерухомості, яку маємо намір продати.

Служба Опіки і піклування потребує часу для аналізу таких документів та наших заяв. Після чого, ми отримали дозвіл діяти від імені малолітнього Сергія. Неповнолітній Данило може діяти вже самостійно, але після того, як отримає нотаріально-завірений дозвіл від нас обох як батьків. 

Для того, щоб пришвидшити оформлення всіх необхідних документів, нам порадили в конторі Чуловського слідувати певним діям. 

 1. Звернутися в органи опіки та отримати дозвіл на продаж квартири.
 2. Підготувати нотаріальну згоду на розпорядження майном неповнолітнім.
 3. Узгодити умови одночасного оформлення договорів купівлі-продажу нерухомості.
 4. Оформити довіреність від власника майна на продаж квартири.
 5. Отримати ІПН на дітей, якщо відповідного документа не отримали раніше.
 6. Провести операції з купівлі-продажу в один день.

Наша родина не мала коштів, щоб спочатку купити нове житло, а тільки потім продати нерухомість, в якій живемо зараз. Тому для розв’язання цієї проблеми нотаріус запропонував просте та дуже ефективне рішення — провести одночасно в один день дві угоди. Спочатку придбати нове житло, а потім продати наявне. 

Оскільки квартира, яку ми мали намір придбати, була власністю людини, що живе в США, то потрібно було враховувати при оформленні цю особливість. Для проведення такої угоди необхідна відповідна довіреність від власника діяти з його майном в Україні. Для цього достатньо мати довіреність, засвідчену українським консулом, який знаходиться в США. 

ІПН потрібен, щоби була змога сплатити Пенсійний збір за кожну дитину. Спеціальний ідентифікаційний номер включає 10 цифр. Через те, що у Сергія його ще не було, ми отримали документ безкоштовно після подання відповідної заяви до податкової інспекції. 

Всі необхідні документи були оформленні швидко, завдяки високому рівню обслуговування в конторі нотаріуса Чуловського на Гончара, 55.

Досвід та якісні послуги цього приватного нотаріуса, дали можливість оформити пакет документів так як потрібно з урахуванням всіх нюансів та складнощів. Додам, як це було важливо для нашої сім’ї. Бо, якщо б ми змушені були довго чекати, втратили б ймовірності купити житло за вигідними умовами. Ми записувались на безкоштовну зустріч до Володимира Анатолійовича Чуловського на сайті. Зручно. ефективно і на додачу дуже недорого!

If you enjoyed this post, make sure you
Subscribe to my RSS feed!

Leave a Reply